«Чому люди не…»? та виставу «FRIDА» презентують сьогодні в рамках “Монологів над Ужем”

«Чому люди не…»? та виставу «FRIDА» презентують сьогодні в рамках "Монологів над Ужем"

Нагадуємо: в Ужгороді проходить Другий міжнародний фестиваль моновистав «Монологи над Ужем».  

Організатори – Ужгородська міська рада, газета «Неділя. Закарпатські новини», за підтримки департаменту культури Закарпатської ОДА, Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру, Закарпатського академiчного обласного театру ляльок та Ужгородського коледжу культури та мистецтв. Цьогорічне свято театру збере не тільки українських акторів, а й гостей із Польщі, Грузії, Білорусі, Молдови та Вірменії. Загалом на «Монологах над Ужем» покажуть 12 захопливих постановок.

У п’ятницю, 20 вересня, на малій сцені облмуздрамтеатру імені братів Шерегіїв представлять театральний проєкт «Theatrum MUNDI» із Чернігова. У моновиставі «Чому люди не…»? (драматург Сергій Астраханцев) актор Микола Бичук роздумуватиме про питання, яке задаємо собі найчастіше – «Чому?» Історія молодої людини, яка заплуталася в життєвому вирі і розчарувалася в ньому. Чи потрібна втеча і як знайти новий сенс? Про день, який перевертає життя з ніг на голову. Режисер – Євген Сидоренко. Початок – о 18.00.

Також о 19.30 у ляльковому театрі «Бавка» презентують одну з кращих постановок Києва, виставу «FRIDА» (Скажена Голубка) драматурга Тетяни Іващенко (режисер-постановник – засл. арт. України Людмила Колосович) – спільний мистецький проєкт Національного Центру Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса та Театру «SOLO». Акторки Анжеліка Драпіковська та Ольга Тихоненко розкажуть про божевільну історію кохання мексиканської художниці Фріди Кало до свого чоловіка Дієго Рівери, який постійно зраджував її, доводив до самознищення, емоційного вигорання. І лише мистецтво рятувало покинуту Фріду, коли та створювала свої фантастичні полотна. Паралель обох грандіозних захоплень жінки емоційно існує у виставі.

http://uzhgorod.net.ua/news/142004

 

Любов до життя

У четвертий день театрального фестивалю “Монологи над Ужем” відбулися дві вистави – “Чому люди не…” Євгена Сидоренка (Theatrum Mundi, Чернігів) і «Фріда” Людмили Колосович (Центр ім. Курбаса і театр “Solo”, Київ).

…Друга робота – за п’єсою Тетяни Іващенко про мексиканську художницю Фріду Кало (1907-1954) і трохи про усіх жінок на світі. Крім Фріди (Уляна Ліб) на сцені ще її безмовне друге я (Ольга Тихоненко), а також то тінню, то порожнім вбранням зявляється її чоловік-художник Пріма де Рівера. Це не є класичним біографічним жанром, швидше – варіаціями на теми, у цьому плані твір дещо нагадує поему Ліни Костенко «Маруся Чурай”. Це просто-таки вибух еротики. Актриса здатна грати самою тільки посмішкою. Її різноманітні тілопорухи викликають асоціації з усіма видами фауни нашої планети. Хоча тільки на Землі їй явно затісно (як і її героїні). Буквально щохвилини на сцені вистрілює якась нова режисерська знахідка, спектакль став енциклопедією найрізноманітніших постановочних трюків, ходів, засобів.  Усе це заради         того, щоб передати те, що не надто і висловиш словами – творчі пошуки великої художниці. Згадується приказка, що говорити про музику – це все одно, що танцювати про архітектуру. Тут же ще складніше – доводиться «танцювати” про живопис – темпераментний, нестримний, максимально емоційний. Актриса буквально перетворюється на хамелеона, що міниться на очах, на ртуть, на різнобарвне марево. Її партнерка відтіняє холеричність Фріди, грає на контрасті, повертає розбурхану стихію в якісь рамки. Дві жінки на сцені нагадують якихось язичницьких богинь, що творять цілі світи, тут же знищують їх, а потім відтворюють заново.

21 вересня 2019р.