Чи можна замовити любов?

Image

  Прем’єрною виставою «Пробач мені.., або Замовляю любов» відкрив минулорічний 80-й театральний сезон Ніжинський український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського. На думку голови студентського журі VІІІ-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької кандидата педагогічних наук Олександра Забарного, режисер-постановник Герман Архипов жанрову комедію зумів переосмислити по-новому і надав спектаклю філософського підтексту, змушуючи глядача осягати почуття любові, як найвищого сенсу людського буття. Архипов у прямому значенні поставив головних дійових осіб на шахівницю й змусив обіграти кожну життєву ситуацію, змальовану в сюжеті вистави, як вдалий, чи невдалий шаховий хід. Були в цій театральній партії і свої пішаки, і свої королеви. А втім… глядачам вистава сподобалася. Бурхливими оплесками проводжали вони зі сцени заслужену артистку України Аллу Соколенко, артистів Людмилу Муквич та Олександра Радіонова. У долі цього молодого актора – це перша головна роль. На прем’єрі була присутня авторка п’єси Тетяна Іващенко.

   Нове покоління ніжинських акторів і глядачів з любов’ю сприймає високе театральне мистецтво, як це робили їх видатні попередники. Про них з пошаною написав книгу професор Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя Григорій Самойленко.

   У жовтні 1933 року Чернігівський обласний відділ народної освіти видав постанову про організацію першого Робітничо-колгоспного театру Чернігівської області. 7 грудня 1933 року його очолив молодий і талановитий представник відомої династії Лучицьких Болеслав Болеславович. Прем’єрна п’єса Івана Франка «Украдене щастя» надовго замовила любов публіки.

Надія Онищенко
На фото: сцена з вистави «Пробач мені…»

” Ніжинський вісник”, № 22, субота 23 березня 2013 року, ст. 3.

http://www.nezhin-dram.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=320&Itemid=9