Іван Франко та жінки – тема нової вистави у Львові

Львівські новини

Завтра об 11:00 у день народження Івана Франка, львів’ян запрошують на перегляд прем’єрної вистави Першого українського театру для дітей та юнацтва  «Таїна буття» Т. Іващенко, яка присвячена життю та творчості видатного українського письменника.

Після перегляду вистави відбудеться обговорення,  у якому візьмуть участь: директор департаменту гуманітарної політики Олег Березюк, заступник начальника управління освіти ЛМР Оксана Росипська, працівники навчально-методичного центру освіти м. Львова,  завучі по виховній роботі шкіл Львова. Також до обговорення запрошені письменниця Оксана Думанська та культурний критик Євгенія Нестерович.

Подібне обговорення, інформує прес-служба міськради Львова, відбувається у рамках проекту «Театральна педагогіка», започаткованого у 2013 році з ініціативи Першого українського театру для дітей та юнацтва, департаменту гуманітарної політики ЛМР, управління освіти ЛМР та навчально-методичного центру освіти м. Львова. Мета проекту – створення в місті освітньо-виховної системи культурологічного розвитку дітей та молоді та спрямування діяльності педагогів на перетворення дозвілля у чинник особистісного творчого розвитку учнів за допомогою духовного потенціалу театрального мистецтва.

«Запрошуємо і Вас долучитися до активного обговорення вистави, яка є ще однією спробою поговорити про Івана Франка, а, отже, поговорити про актуальне та важливе», – зазначають організатори.

Інформація про виставу

«Таїна бутття» Тетяна Іващенко — лірична драма на 2 дії. Тривалість – 2 год. Режисер-постановник, вирішення простору – Володимир Борисюк Пластика – Ольга Семьошкіна Балетмейстер – Людмила Пернепесова Художник з костюмів – Віоліна Даренська Звукорежисер – Володимир Сватенко Художник зі світла – Світлана Коренькова Бутафор – Надія Савіцька Асистент режисера – Ірина Кухарська.

Зазвичай, коли ми говоримо про геніїв, то частіше згадуємо про їхні доробки, їхню особливість, важливість та найчастіше про творчий та життєвий шлях. У цих історіях нас насамперед цікавить постать генія, його життя, його доля. Це стосується і постаті Івана Франка. Проте, ми рідко замислюємось та звертаємо увагу на людей, які оточували Івана Франка, і які безпосередньо впливали, як на його життя, так і на творчість.

Особливо цікавими та складними є відносини Івана Франка з жінками. Тетяна Іващенко, автор п’єси «Таїна буття», спробувала дослідити і розповісти історію стосунків Ольги Хоружинської та Івана Франка. Надзвичайно складна та драматична історія подружжя не залишає нас байдужими та допомагає нам краще зрозуміти світ поета та жінки, яка все життя була поруч із ним.

Вистава «Таїна буття» в повній мірі розкриває усю складність взаємин між чоловіком та жінкою не лише через призму геніальності Франка, перед нами Франко – чоловік і митець, уся багатогранність почуттів, емоцій, рішень, поразок та перемог. У чому ж незбагненність людських стосунків? У чому полягає таїна буття? Можливо, відповіді на ці запитання ви отримаєте після перегляду вистави.

Вистава орієнтована на молодь старшого шкільного віку та дорослих (16+).

Фото Галя-Марія Павлик

http://lvivexpres.com/news/2014/08/26/64492-ivan-franko-zhinky-tema-novoyi-vystavy-lvovi