«Кожна людина долі своєї творець»

Манана Абашидзе

«Кожна людина долі своєї творець»,
Мистецтво розвиває здібність людей до натхнення, розширює можливості людського пізнання, розкриває силу та плідність духовного збагачення особистості.
Театр як вид мистецтва завжди був невід’ємною частиною духовного самотворення нації, саме в театральному мистецтві узагальнюється досвід національних надбань, втілюються моральні якості народу та його духовні ідеали.
Національний академічний театр ім. І.Франка за два кроки від свого століття – який відзначатимуть 2020-го! Здається, що навіть географічне розташування театру (трохи нижче від вулиці Банкової, буквально попід будинком з химерами) посилює державотворчі засади, суспільну статусність.
Сьогодні я про виставу «Таїна буття». Її варто подивитись . ВАРТО!
Вистава «Таїна буття» за п’єсою сучасного українського драматурга Тетяни Іващенко торкається найделікатнішої теми – особистого життя Івана Яковича Франка. В одному із листів до свого друга Агатангела Кримського Франко писав: «Значний вплив на моє життя, а, значить, також на мою літературу мали зносини мої з жіноцтвом». Котра з жінок була прообразом тієї і іншої героїні його творів? Які вони – Ольга Рошкевич, Ольга Хоружинська, Целіна Зигмунтовська? Чому саме долі цих жінок навіки зв’язані із ім’ям Франка?
Це вистава про життя Івана Франка як людини. Режисер Андрій Май – пропонує оригінальний спосіб занурення у дійство для розгадки таїни буття генія української літератури. Дійство є надзвичайно лаконічним. П’ять виконавців представляють себе і своїх персонажів. Режисер робить мікс часів, епох. Дуже сміливий хід ! Сучасність і минуле проникають одне в одного, наввипередки мчать у космічному всесвіті, хаотично накладаються й підтверджують свою тяглість. Все це підтримується й активним музичним звукорядом. Минуле і сучасне доповнюють одне одним …..
Анастасія Добриніна, вона озвучуватиме образи коханих жінок Івана Яковича. Дмитро Чернов він грає Франка у молоді літа. Віра Зінєвич – грає дружину Франка в молоді роки. Легенда української сцени, корифей франківців, яка віддала театру 68 років — Галина Яблонська гратиме дружину Ольгу Хоружинську.
Яблонська – Таїна буття.
Г. Яблонська, хоча й віддає частину оповіді молодій виконавиці, повністю проживає життя своєї героїні, вона «не виключається», коли її монолог продовжує Ольга в молодості. Від сподівань на щастя, любові— до божевілля, такий шлях Ольги-Яблонської, яка теж розгадувала свою таїну буття. Завдяки високому професіоналізмові, знайденій манері існування, глибокому розумінню суті образа, героїня Г. Яблонської сягає висот трагізму.
А з глядачами залишаться думки про їхнє життя, страждання та любов…
Любіть театр , як люблю його я ! Незабаром в моєму мистецькому проекті ви побачите акторів – франківців , слідкуйте за анонсами .

 https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=279726876275210&id=100027137002499&__xts__[0]=68.ARD5WAkCZ5uBmkBsleYXW_EOkQwIds3p9fMqwvokmYapOGJ14fseX62mN_56DTIuT5OwoDW9EDbnpFtCF2PMogQ80DMGHT9u2s2GsIYStrrYM-xi_QvAHHTIkuwbluvbKqE7MlsSLuX9neGoJaavK_0TC8GLu8bCHtFz9G1cUX5RBKgQ8yxl8VULXO5z6ewF7PwZnS0TvX9oES6vc59bXNtlr57qb_NX8mO252W77oYDj9pk6RXE2-J4hqXn7zKpwMD1D1f5xYgSRbaehkcndRJGy8z6kiTe4AUn&__tn__=C-R