Національний театр імені Марії Заньковецької нині вiдкриває новий сезон

 

 
Олена Ковальська
08.09.2013

 

Театр імені Марії Заньковецької

 

Трупа присвячує новий сезон Шевченкові і готує шість прем’єр

 

За лiто поцiновувачi Театру iменi Марiї Заньковецької встигли засумувати за виставами та улюбленими акторами. Тож уже сьогодні глядачi та артисти зустрiнуться пiсля тривалої перерви.

Чим потiшить у новому сезонi провiдний театр мiста, Експресу розповiв Федiр Стригун, художнiй керiвник Нацiонального академiчного українського драматичного театру iменi Марiї Заньковецької, народний артист України.

— Федоре Миколайовичу, якi плани на новий театральний сезон?

— Вiдкриваємо сезон виставою Рея Лапiки “Державна зрада” — о 18 годинi. Загалом новий сезон присвячуємо
українському генiєвi — Тарасовi Шевченку, чиє 200-рiччя вiд дня народження будемо вiдзначати.

Звiсно, потiшимо наших глядачiв багатьма прем’єрами. Так, найшвидше можна буде побачити постановку вiдомої повiстi Миколи Гоголя “Пропала грамота” за кiносценарiєм Iвана Драча. Ще 1972 року український режисер Борис Iвченко зняв фiльм “Пропала грамота”, в якому грав i я, й Iван Миколайчук.

Щоправда, стрiчка довгi 17 рокiв пролежала на полицях. А сьогоднi ми презентуємо глядачам театральне прочитання сценарiю — працює над цiєю постановкою заслужений дiяч мистецтв, режисер Вадим Сiкорський. Побачити “грамоту” можна буде 21, 22 та 28 вересня.

— Якi ще прем’єри готуєте в новому сезонi?

— Режисер-постановник Григорiй Шумейко працює одразу над двома постановками — для великої та камерної сцен. Так, на великiй митець презентуватиме п’єсу Едуардо де Фiлiппо “Вертеп родини Куп’єлло” — про кризу духовностi, кризу сiмейних стосункiв.

А поцiновувачi камерної сцени зможуть побачити виставу сучасного київського драматурга Тетяни Iващенко пiд назвою “Любов на замовлення”. Усього до неї залучено трьох акторiв. Це iсторiя про кохання — спроба знайти вiдповiдь на одвiчнi питання.

Народна артистка України Алла Бабенко працює над твором Бранiслава Нушича “Доктор фiлософiї” — його можна буде побачити в нашому репертуарi навеснi. А я ставлю “Назара Стодолю” — уже не вперше працюю над спадщиною Кобзаря. Сподiваюсь, що на цю постановку видiлить кошти Мiнкульт — ми просили 150 тисяч гривень. “Назара Стодолю” хочемо ввести до репертуару ще цього року.

— Чи гастролюватиме театр i хто приїде до Львова?

— На жаль, на гастролi треба дуже багато коштiв — тодi цiна квитка мала б бути 500 гривень. А хто ж пiде на виставу за такi грошi? Тому ми їздимо хiба що на фестивалi — маємо запрошення в Одесу, Хмельницький, Коломию. А пiд час нового сезону прийматимемо в себе театри з iнших мiст країни, зокрема, з Рiвного, Луцька, Тернополя, Черкас.

— А чи змiниться в новому сезонi цiна квиткiв?

— На прем’єри цiни у нас доходять до 70 — 100 гривень, а на загалом намагаємось працювати в цiновiй полiтицi 20-50 гривень, адже сьогоднi люди заробляють не так багато.

http://lvivexpres.com/digest/2013/09/08/51357-nacionalnyy-teatr-imeni-mariyi-zankoveckoyi-nyni-vidkryvaye-novyy-sezon