Академія “Країна Франкіана”. Дрогобич

 

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка за підтримки Дрогобицької міської влади 27-29 травня 2013 р. проводить літературно-мистецьку академію «Країна Франкіана».
Чи не вперше, не лише у Дрогобичі – місті Франкової юності, а й в Україні, відбуватиметься захід такого масштабу, де з’їдуться науковці з Австрії та Словаччини, франкознавці з Києва, Львова, Івано-Франківська, літератори, люди культури та мистецтва з різних міст України, щоб вшанувати пам’ять та глибше пізнати творчу спадщину світоча українського письменства, вченого, громадсько-політичного діяча, поета, провідника національного відродження України – Івана Яковича Франка.
Розпочнеться захід  27 травня об 11 годині у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Ю. Дрогобича.
У ході програми, яка триватиме три дні, виступатимуть провідні франкознавці України, пройдуть засідання круглих столів на франкознавчу тематику, конкурси на читання творів Франка, виставки, презентації наукової франкознавчої літератури, книжкові ярмарки тощо. Також у програмі заходів – екскурсія «Стежками Івана Франка у Дрогобичі», екскурсії на батьківщину Каменяра – село Нагуєвичі, та до Борислава.
Того ж дня, 27 травня, о 17 годині, в актовій залі Інституту фізики, математики та інформатики ДДПУ ім. І.Франка відбудеться вистава народної художньо-просвітницької студії «Ровесник» «Будка ч.27».
Відтак, о 18 годині у «Віллі Яроша»(вул. Т.Шевченка, 23) відбудеться прем’єра вистави студентського театру «Альтер» «Пироги з черницями»( за однойменним оповіданням І. Франка).
28 травня о 10 годині біля пам’ятника Івану Франку у Дрогобичі, за участі священослужителів, представників влади та громадськості міста, відбудеться панахида та покладання квітів.


Закриття літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» у середу, 29 травня. У цей же день, о 17 годині, у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбудеться вистава «Таїна буття» про сторінки подружнього життя Івана Франка (автор: Тетяна Іващенко) Вхід вільний.


До участі в літературно-мистецькій академії «Країна Франкіана» запрошуються усі поціновувачі творчості нашого славетного земляка, українського Мойсея – Івана Франка.

http://protruskavets.org.ua/nezabarom-u-drohobychi-vidbudetsya-akademiya-krajina-frankiana/

Спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка театр ім. Юрія Дрогобича є співорганізатором літературно-мистецької академії “КРАЇНА ФРАНКІАНА”.

Літературна-мистецька академія розпочнеться 27 травня в приміщені театру. В рамках Академії буде представлений оркестр театру та вистава Т. Іващенко “ТАЇНА БУТТЯ”.

Закриття літературно-мистецької академії “КРАЇНА ФРАНКІАНА” відбудеться 29 травня.

http://www.theatre-in-drohobych.com.ua/chanells/show/288