Іван Франко…Велет Духу, Розуму і титанічної Праці. Приклад істинного служіння своєму народу.
2 грудня, в Ризі відбулася прем’єра за п’єсою Тетяни Іващенко «Таїна буття». Зміст її можна визначити рядками з вірша Івана Франка «Тричі мені являлася любов…».
2016 рік, що закінчує свою ходу, оголошений роком Поета, не полишав відчуття чогось важливо не зробленого… Ніяк не складалося.
П’єса талановитого драматурга Тетяни Іващенко «Таїна буття», захопила з перших сторінок – глибиною, емоційністю, виписаністю образів.
…Кожен день довгих виснажливих репетицій минав, як одна мить. І ось прем’єра…
Часто люди, особливо актори, творять чудеса, на які ти не завжди очікуєш. Героїня вистави Олена Федорова – журналіст, викладач RISEBA, керівник медіа-школи «Taktika», і, врешті, докторантка, що грала Ольгу Хоружинську – дружину Івана Франка, з першої репетиції настільки точно вживалася в свою роль, що це давало надію справитися з досить об’ємним матеріалом (більше ніж на годину), за досить короткий час.
Переконливою виглядала Наталія Гевлич в ролі Ольги Рошкевич. Професійна артистка з Сумського драматичного театру, переїхавши до Риги, успішно влилася до колективу театру. Своєю грою Наталія, не лише зачарувала глядача, але й викликала сльози в їх очах.
І третя кохана – Целіна Журовська, яку блискуче зіграла Лілія Столбунова, менеджер за освітою, своїм перевтіленням довела, що саме вона надихає поета… В кінці життя Іван Франко скаже: «Я вдячний тобі, Целіно Журовська, за вірші, які ти привела до мене».
Роль Івана Франка зіграв талановитий актор Ризького українського народного театру Людвіг Брамберг. Хоч має технічну освіту, зіграв, як завжди, виважено, вдумливо, палко і пристрасно.
Театр дякує Тетяні Іващенко за можливість працювати з таким прекрасним драматичним матеріалом.
Завдячуємо театрознавцю Аллі Підлужній. Саме завдяки її турботі п’єса потрапила до нашого театру.
Щира вдячність Посольству України в Латвії, яке ініціювало, підтримувало і сприяло прем’єрі Ризького українського народного театру на честь Ювілею Великого Каменяра.
Окрема подяка за фотографії Roberts Svizenecs

Керівник театру і режисер-постановник вистави “Таїна буття” Mariya Semyonova.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=677555949085419&id=100004930595212&pnref=story

У Ризі відбулася прем’єра п’єси Івана Франка “Украдене щастя”.

З любові до України постав і діє в Латвії Ризький український народний театр