«Тернопільські театральні вечори. Дебют»: комедії, драма, мюзикл та авторська композиція

 

Всеукраїнський фестиваль молодої режисури «Тернопільські театральні вечори. Дебют» розпочнеться у нашому місті наступного понеділка, 18 листопада. На сцені Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка протягом тижня представлятимуть свої роботи молоді режисери з різних міст України. Цього разу шанувальники Мельпомени матимуть змогу переглянути постановки уже знайомих режисерів, які бували на попередніх фестивалях та відкрити для себе зовсім нові імена.

Варто зазначити, що цьогорічна театральна подія року у нашому місті відбудеться без фінансової підтримки зі сторони держави. Усі витрати на себе бере тернопільський драмтеатр. Утім, керівництво закладу сподівається, що наступного місяця обласна рада компенсує їм витрачені на фестиваль гроші.

–         Зараз ми завершуємо складати кошторис фестивалю, – повідомив на прес-конференції Борис Репка, виконуючий обов’язки директора тернопільського драмтеатру. – Всі кошти, які ми заробили від початку сезону підуть на проведення фестивалю. Минулого року на фестиваль виділили 50 тисяч з Міністерства і 20 тисяч – з обласної ради. Думаю у такий же кошторис ми маємо вкластися і цього року. Коли ми останній раз зустрічалися з режисерами, говорили про те, що фестивалю не буде. Але директор Департаменту культури, релігій та національностей Григорій Шергей переконав нас, що ми не можемо втратити фестиваль. Навіть при тому, що Міністерство культури України не дає коштів, ми все-таки повинні його провести. Обласна влада та адміністрація обіцяють, що в грудні ці кошти вони постараються повернути театру.  

Запрошення на фестиваль у Тернополі були розіслані у кращі театри України. Утім, географія цьогорічного «Дебюту» не дуже широка.

–         Ми не маємо втіхи від того, що географія колективів обмежена, – говорить Олег Мосійчук, головний режисер драмтеатру. – Перші запити ми дали на всі кращі театри України. Звісно, що східний регіон, південь, вони цікавляться, хто має оплатити приїзд акторів, а це сьогодні не так просто зробити. У нас в театрі таких можливостей нема, у їхніх театрах їх теж немає. Тому нинішня афіша більш регіональна, хоча буде Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. Гоголя з дуже цікавою роботою, яка закриватиме наш фестиваль…

 

Не менш цікавим буде й відкриття фестивалю. 18 листопада у драмтеатрі свою роботу презентує молодий режисер із Дрогобича Влад Сорокін.

 

–         Це драма Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича за п’єсою сучасного драматурга з Києва Тетяни Іващенко «Втеча від реальності», – розповів Олег Мосійчук. – Вистава проблемна, цікава, я особисто двічі її переглядав. Її поставив молодий режисер Влад Сорокін, який навчався у Луганську, але зараз працює у Дрогобичі. У виставі дуже цікавий, потужний пластичний ряд, що мене здивувало. Гадаю, що така проблема, яку підняла Тетяна Іващенко, через погляд молодого режисера, принаймні знаки питання для молоді поставить, бо там дійсно болюча тема.

Вся стаття тут:

 http://lypa.com.ua/2013/11/11/ternopilski-teatralni-vechory-debyut-komediji-drama-myuzykl-ta-avtorska-kompozytsiya/