У Дніпрі проходить Відкритий театральний фестиваль української драматургії

Єва МЕРЕЖКО

25-28 квітня у Дніпрі проходить Відкритий театральний фестиваль української драматургії. Протягом чотирьох днів на сценах дніпровських театрів покажуть п’єси сучасних українських драматургів із Дніпра, Києва, Херсона. Крім цього, на глядачів чекають кілька вистав за творами легенд української драматургії – Тараса Шевченка та Івана Франка. Фестиваль проводять в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Цей фестиваль – непересічна подія для нашого міста. Театральний захід такого формату відбувається вперше в Україні. Його мета – підтримувати та розвивати українське театральне драматичне мистецтво. Ми сподіваємося, що він трансформується в подію міжнародного масштабу, бо нам є чим пишатися та що показати», – розповів начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Фестиваль відкрився з моновиставою «НЕ плачте за мною ніколи» Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Її представили в Дніпровському міському телетеатрі.

«Ми з вами присутні на справді важливій події не тільки для міста Дніпра, а й для всієї української культури. Фестиваль зібрав 5 театральних колективів із різних куточків нашої країни. Емоції, почуття та думки, які народжуються під час перегляду вистав, – безцінні. Тож запрошуємо всіх відвідати Відкритий театральний фестиваль української драматургії!» – зазначила директор-художній керівник Дніпровського міського телетеатру Ольга Волошина.

Загалом у рамках фестивалю глядачі побачать 7 вистав. «Народження у Дніпрі фестивалю української драматургії – це історична подія. Цей захід дасть можливість показати, що в Україні є драматурги і вони нічим не гірші за світових», – розповіла драматург Тетяна Іващенко, яка представить на фестивалі декілька вистав.

https://dniprograd.org/2017/04/26/u-dnipri-prokhodit-vidkritiy-teatralniy-festival-ukrainskoi-dramaturgii_56179