У Львові театр для дітей та юнацтва почне сезон в оновленому залі

 

У Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва у Львові відкривається 94-й театральний сезон. Першою прем’єрою цього сезону буде постановка сучасної української п’єси про проблему поширення наркоманії серед молоді – «Втеча з реальності» Тетяни Іващенко. Вистава орієнтована насамперед на старшокласників та студентів, це – до певної міри соціальний проект, який буде супроводжуватись різноманітними акціями у співпраці з благодійними фондами та управлінням освіти, повідомив керівник літературно-драматичної частини театру Тарас Федорчак.

Репертуар театру на вересень:

 

http://nashteatr.lviv.ua/afisha/september/evening

За його словами, для наймолодших глядачів готується вистава «Карпати відкриті для світу (Вчимо англійську разом)» за п’єсою, яку написала актриса театру Ольга Гапа. Разом з персонажами вистави глядачі зможуть вивчати ази англійської мови. Інша запланована постановка – класика символізму, знаменита казка «Синій птах» Моріса Метерлінка, яку береться ставити Олексій Кравчук. Особливістю цього сезону є те, що у 2014 році виповнюється 70 років, як театр прибув до Львова (у грудні 1944 року). Першою львівською прем’єрою була драма-трилогія «Тарас Шевченко» Юрія Костюка у постановці тодішнього керівника – учня Курбаса Володимира Скляренка. І цього сезону театр готує до 200-річчя народження Шевченка постановку «Наш Тарас» – авторську роботу режисера Романа Валька за творами та листами письменника. «Ще одним важливим почином цього сезону має стати «Конкурс режисури», який ми оголошуємо цього року – шанс насамперед для молодих (але й не тільки) режисерів проявити себе постановкою на базі нашого театру, перемігши в конкурсі концепцій вистави за запропонованим театром матеріалом. Сподіваємось, за успішної реалізації, цей конкурс зможе стати щорічним чи принаймні щодворічним. А окремою приємною подією, з якої власне і розпочинається в нас відкриття сезону є оновлення партеру нашого театру – завдяки Магістрату м. Відня, який у співпраці з Представництвом Австрійської служби академічних обмінів у Львові та Посольством Республіки Австрія в Україні, подарував нашому театру понад 200 театральних стільців», – зазначив Тарас Федорчак.

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_teatr_dlya_ditey_ta_yunatstva_pochne_sezon_v_onovlenomu_zali&objectId=1293030