Втікаючи від реальності – втікаєш від себе

Днями в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І.Франка стартував соціально-виховний проект „Театр за здорову націю”. Цей проект має на меті пропаганду здорового способу життя та інформування молоді міста та області щодо проблеми наркоманії та СНІДу.
Саме з метою інформування молоді та батьків, опікунів про проблему наркоманії в рамках проекту «Мережа дитячих соціальних центрів для дітей трудових мігрантів» було організовано похід на виставу «Втеча від реальності» для 18 осіб (батьки, опікуни та діти трудових мігрантів, діти з кризових родин).

Втікаючи від реальності – втікаєш від себе… вистава для всіх – про тих, хто втратив на згубному шляху власне «Я» та життя. Трагедія часу – наркоманія, висвітлюється у постановці з моторошною оголеністю.

Ця вистава про журналістку, яка розслідує справу про наркотики і ризикує життям, щоб припинити діяльність ватажків наркоманії, не знаючи, що її власна донька опинилася на хибному шляху “Втеча з реальності ” це вистава попередження про те, що як каже в фіналі головний герой Єгор: “Я зрозумів, що не можна в житті пробувати все, так, як не можна вбивати”.

На прес-конференції, яку провели перед початком вистави, лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Любов Горбачова розповіла про те, що дедалі більше молоді починає захоплюватися наркотиками. Молоді люди спочатку пробують так звані легкі наркотики, а потім уже не можуть зупинитися.
Про необхідність для батьків якомога більше спілкуватися з дітьми, прививати їм любов до духовності, говорили на прес-конференції і священики – о.Мирослав Химейчук з Української автокефальної церкви і о.Йосафат Фітель з Української греко-католицької церкви. Адже, крім перегляду вистави, для молоді проводитимуть просвітницькі лекторії, розповідаючи про наслідки вживання наркотичних речовин.

„Ця вистава не йшла в театрі уже 5-6 років. Колись я сам грав у ній, – розповів директор театру Ростислав Держипільський. – У виставі „Втеча від реальності” є багато відвертих речей, але інакше цю проблему показати не можна. Театр не може залишатися осторонь того, що відбувається у суспільстві. Нам не байдуже молоде покоління, адже це наші потенційні глядачі”.

П’єсу “Втеча з реальності”відомий київський драматург Тетяна Іващенко написала на замовлення Українського малого драматичного театру, який в свою чергу, врахував прохання та побажання педагогів, батьків та й самої молоді про створення вистави про життя сучасної молоді її будні та свята, палке кохання та несподівані важкі випробування, які випали на її долю у вигляді наркотичної залежності.

Чи змогли герої вистави вийти з складних життєвих обставин, подолати труднощі, зберегти своє кохання.? Все це побачили батьки та діти в цікавій художній формі без зайвих повчань у виставі “Втеча з реальності”.І це не залишило нікого байдужим, бо справді, наркоманія – це біда сучасності, яка в однаковій мірі торкається всіх.

Опубліковано в 2010