Завтра у львівському театрі для дітей і юнацтва стартує новий сезон

10 вересня відбудуться урочистості з нагоди відкриття 94-го театрального сезону Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва. Об 11.00 запланований показ вистави «О восьмій вечора на Ковчезі».

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«У цьому сезоні наш театр продовжує розвивати задекларовані у два попередні роки напрямки роботи: розробка репертуару для молоді, системна співпраця зі школами, співпраця з театрами та запрошеними режисерами в рамках проекту «Відкритої сцени», – розповідає керівник літературно-драматичної частини театру Тарас Федорчак.

Першою прем’єрою цього сезону буде постановка сучасної української п’єси про проблему поширення наркоманії серед молоді «Втеча з реальності» Тетяни Іващенко. Вистава орієнтована, насамперед, на старшокласників та студентів. Це до певної міри соціальний проект, який буде супроводжуватись різноманітними акціями у співпраці з благодійними фондами та управлінням освіти.

«У жодному разі ми не забуваємо про наймолодших глядачів, для яких готується вистава «Карпати відкриті для світу (Вчимо англійську разом)» за п’єсою, яку написала актриса нашого театру Ольга Гапа. Разом з персонажами вистави глядачі зможуть вивчати ази англійської мови», – додає Тарас Федорчак.

Інша запланована вистава – класика символізму – знаменита казка «Синій птах» Моріса Метерлінка, яку береться ставити Олексій Кравчук.

«Особливістю цього сезону є те, що у 2014 році виповнюється 70 років, як наш театр прибув до Львова (у грудні 1944 року). Першою львівською прем’єрою була драма-трилогія «Тарас Шевченко» Юрія Костюка у постановці тодішнього керівника нашого театру – учня Курбаса Володимира Скляренка. І цього сезону театр готує до 200-річчя народження Шевченка постановку «Наш Тарас» – авторську роботу режисера Романа Валька за творами та листами письменника», – розповідає Тарас Федорчак.

Ще одним важливим почином цього сезону має стати конкурс режисури, який театр оголошує цього року. Це шанс, перш за все, для молодих режисерів проявити себе постановкою на базі театру, перемігши в конкурсі концепцій вистави за запропонованим театром матеріалом. Організатори сподіваються, що за успішної реалізації цей конкурс зможе стати щорічним.

«Окремою приємною подією, з якої, власне, і розпочинається в нас відкриття сезону, є оновлення партеру нашого театру завдяки Магістрату міста Відня, який у співпраці з Представництвом Австрійської служби академічних обмінів у Львові та Посольством Республіки Австрія в Україні, подарував нашому театру понад 200 театральних стільців», – розповідає Тарас Федорчак.

Відтак, у заходах завтра візьмуть участь представники австрійської делегації: очолюватиме др Оскар Вавра (Магістрат міста Відня, керівник відділу міжнародних відносин); мгр Бернгард Буцек (Магістрат міста Відня, відділ міжнародних відносини); Надзвичайний та Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Хайм; аташе з питань освіти і науки Посольства Республіки Австрія в Україні Андреас Веннінґер.

http://zik.ua/ua/news/2013/09/09/428307