Житомирський театр привіз виставу-дискотеку

Сценографічний образ молодіжної драми

Під час гастролей у Вінниці, 28-29 квітня житомирські актори презентують вінничанам “стоп-наркотик” виставу “Втеча з реальності”… У той час, як актори Вінницького театру імені Садовського гратимуть у Житомирі драматичну новелу “Незакінчена історія”, комедію “Bon appetit, або Гарнір по-французьки” і дитячу казку “Аладдін”, Житомирський обласний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги дивуватиме вінничан перлинами свого репертуару.

Обмінні гастролі пройдуть 28-29 квітня. Тож, уже в середу о 16.00 та 19.00 городяни побачать молодіжну драму “Втеча з реальності”, поставлену за п’єсою сучасного київського драматурга Тетяни Іващенко. Сценографічний образ вистави – дискотека з ілюзорним відчуттям вічного свята життя та майже відчутним бажанням персонажів бездумно марнувати час. Ходи сюжету п’єси, тему якої можна емоційно означити запитанням: “Наркотики – шлях до свободи?”, рясніють детективними поворотами. Глядачі побачать вбивства, журналістські розслідування, депутатів, які багатіють на виробництві наркотиків і ратують за їх вільний обіг у країні, наркоділків, які тримають мережі розповсюджувачів і, мов маріонеток, смикають колись нормальних хлопчиків і дівчаток за їхні розбуджені низовинні інстинкти. Гостра актуальність піднятої проблеми, експериментальна і провокаційна постановка, музичне і пластичне рішення цієї вистави у поєднанні з образною сценографією забезпечують справді яскраве і незабутнє видовище.

Не менш вражаючу, проте – вже більш оптимістичну виставу “Бал у стилі…”, побачать вінничани у четвер, 29 квітня, о 19.00. Під час яскравого театралізованого дійства глядачі поринуть у країну, схожу на всі інші країни світу. Життя і смерть, багатство і бідність, совість і безсоромність, ненависть і кохання – все це так банально і так безмежно існує у світі. Це реальність? Так! Це вигадка? І знову так! Це життя! Це – наше натхнення і наше кохання! Це – театр!

Не обійдуть увагою житомирські гості й найменшу аудиторію. Маленьким вінничанам 28 квітня о 12.00 і 29 квітня о 10.00 і 12.00 актори запропонують згадати відоме чарівне заклинання: “Сніп-снап-снурре пурре-базилюрре!” – і завітати у повний пригод світ андерсенівської “Снігової королеви”.

Вартість квитків на вистави Житомирського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги – від 10 до 30 гривень.

Довідка “20 хвилин”

У 2009 році Житомирський обласний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги відсвяткував своє 65-річчя, хоча насправді театральна історія Житомира налічує майже 200 років. Адже перше приміщення, призначене для показу вистав, у Житомирі з’явилося ще у 1809 році. Дерев’яна споруда, що розташовувалася на теперішньому майдані Рад, вміщала 350 глядачів, а театр у 1816 році навіть приймав імператора Олександра І, який проїжджав через Житомир.

У 1842 році будівля театру згоріла під час пожежі. Нова споруда з’явилася лише через 16 років на Пушкінській вулиці і то – за “іронією долі”. Проект відомого архітектора Івана Штрома призначався для Києва, але під час затвердження документації у Петербурзі через неуважність якогось чиновника сталася помилка, й імператор Микола І підписав цей проект… для Житомира! У результаті у другій половині ХІХ століття там виступали прославлені майстри сцени Айра Олдрідж, Поліна Віардо, Марія Заньковецька, Леонід Собінов, Іван Карпенко-Карий…

За радянських часів Житомир також не залишався без театру: у 1919 році був створений Перший радянський театр, за рік – “Незалежний театр”, а у 1934 році – Український музично-драматичний театр імені Щорса (після війни він переїхав у Запоріжжя). А шостого січня 1944 року, через тиждень після звільнення міста від фашистів, було засновано театр імені Івана Кочерги (видатний український драматург мешкав у Житомирі у 1915-1934 роках). Прем’єрою новоутвореного колективу стала славетна “Наталка Полтавка”.

http://20minut.ua/Новости-Житомира/news/174019