Сценографія — як передчуття театру, як візуальне проявлення задуму. Чистий білий аркуш, із якого починається життя майбутньої вистави… Така думка прослідковується в ідеї дизайну оформлення виставки, яка майже місяць чекатиме на прихильників театру в Національному музеї російського мистецтва — «Триєнале сценографії ім. Данила Лідера». На великому білому плакаті — лише назва. А поруч на мольберті — ескіз креслень майстра до вистави «Ярослав Мудрий» у Театрі ім.І.Франка. Центральна фігура малюнка — образ Марії Оранти, вона наче благословляє цю виставку та усіх її учасників.
ЕСКІЗ А. АЛЕКСАНДРОВИЧА-ДОЧЕВСЬКОГО «ІДЗАНАМІ», 2016 Р. (ВІННИЦЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. М. САДОВСЬКОГО)
Самобутньо представлена творчість О. Луньова, І. Несміянова, О. Гавриша, О. Вакарчука, Л. Нагорної, С. Заікіної, А. Романченка, Н. Кучері, М. Гончарова, Ф. Александровича, В. Бариба, Б. Поліщука, К. Маркуш. Даниною пам’яті митця стала робота М. Френкеля.
Хоча експозиція досить об’ємна, представлено 40 художників, скласти повної уяви про стан української сценографії не вдасться, можна лише переконатися в тому, що сучасний театр надзвичайно різний, палітра його вельми строката. Художники використовують різні техніки, форми, прийоми, беруть до уваги національні традиційні мотиви і суперсучасні тенденції. Усе це надає рішенням сценографії та костюмів гостроти погляду, проявляючись у тканині, техніці, ракурсах і підходах, вони народжують і власний стиль, і продовжують традиції школи, започаткованої Д. Лідером. Це доводить, що будь-яка школа — не догма, не застигла форма, яку варто наслідувати й копіювати, школа — це можливість на засадничих основах будувати свій власний, оригінальний світ. «Малюючи» майбутні вистави, сценографи й художники творять новий світ українського театру. Ланцюг поколінь не має перериватися. Є великий сенс у тому, щоб загін уже заслужено визнаних театральних художників поповнювався молодими митцями. Гадаю, творчість молодих могла б стати предметом розгляду наступної Триєнале, й це було б достойним продовженням лінії мистецтва Данила Лідера.