Новини- Херсон. Олександра Гундоріна
Любов і смерть. Міфи і реальність. Схід і Захід. Японія і Франція в одному сюжеті. Все тісно переплелося у невеличкій виставі на одну дію, яка має чаруючу назву «Ідзанамі». П’єсу, покладену в основу вистави, написала та запропонувала нашому театру київський драматург Тетяна Іващенко. Херсонська сцена під дахом стала експериментальним майданчиком, на якому «Ідзанамі» ожила та постала перед першими своїми глядачами.
Ідзанамі – у японській міфології богиня творіння і смерті, зухвала дружина бога Ідзанагі. Страждання і пристрасть нерозлучні супутники подружньої пари.
Поряд з рожевими пелюстками японської сакури – французька марсельєза і круасани. Подружня пара Ерве і Мадлен чекають малюка. Та невгамовному Ерве Жонкуру вдома не сидиться… Він збирається у подорож до Японії.
Дві подружні пари в’ють сімейні гніздечка, та зрада стає на заваді їхньому щастю… Над трагічною історією кохання працювала молода команда акторів театру, яку режисер-постановник Сергій Павлюк періодично збирає у своїй творчо-експериментальній лабораторії під дахом.
У виставі також були задіяні молоді та вже багатообіцяючі актори: Сергій Мевша, Олена Пасько, Олена Боруцька, Дмитро Базавлук і В’ячеслав Саввін. Драматург Тетяна Іващенко над п’єсою працювала лише місяць, майже стільки над нею працював режисер-постановник Сергій Павлюк, актори відпрацьовували постановку на сцені і того менше –12 діб! Як для вистави, це дуже стислі строки. Що з цього вийшло? Свою оцінку творчій лабораторії ставлять глядачі.
Декорації, музика, костюми – все у виставі просякнуте ароматами кохання. Присутня у постановці й характерна для такого жанру еротика, яку постановник завбачливо зробив завуальовано-тіньовою. Проте все, що відбувається за ширмою, для дорослих виглядає відверто і однозначно, а от у дітлахів такий розвиток подій може викликати забагато питань.
http://www.vtvplus.com.ua/lang/ua/news/kherson/42513-erotika-u-hersonskomu-teatr.html