Прем’єри Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка 2013 року:
“Ромео і Джульєтта” Вільяма Шекспіра, “Назар Стодоля” Тараса Шевченка.
На камерній сцені – “Замовляю любов” Тетяни Іващенко. Режисер-постановник Ірина Стежка.
http://www.teatr.volyn.ua/
Анатолій ГЛИВА, директор театру
Цими днями Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка завершив свій 73-й театральний сезон.
Він для театру видався доволі плідним. Волинський глядач тепло зустрів наші вистави «За двома зайцями» Михайла Старицького та «На Кожум’яках» Івана Нечуя–Левицького (сценічна версія та постановка заслуженого діяча України, художнього керівника театру Петра Ластівки), «Інтимний уїк-енд утрьох» Жана Пуаре (режисер – Дмитро Мельничук), концерт «Європа за нами» (режисер – Петро Ластівка, аранжування, диригент – заслужений артист України Микола Гнатюк, художник–постановник усіх згаданих вистав – головний художник театру Богдана Бочкай) та дитячу комічну оперу «Коза-дереза» Миколи Лисенка (режисер – Павло Гарбуз, аранжування, диригент – Микола Гнатюк, художник–постановник – Галина Івашків). На камерній сцені театру було створено шість моновистав із серії «Портрети» (життя і творчість видатних особистостей в українській літературі та мистецтві). На запрошення об’єднання українців у Польщі з виставою «Наталка Полтавка» Івана Котляревського (музика Миколи Лисенка, в постановці народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Федора Стригуна) побували на гастролях у містах Ельблонг, Гуров Іловецький, Бартошиць.
Триває активна робота над постановкою п’єси Тетяни Іващенко «Замовляю любов» (режисер — Ірина Стежка, художник–постановник – Богдана Бочкай). Це вистава камерної сцени, і прем’єра планується вже найближчим часом.
Щодо планів театру стосовно основної сцени – в репетиційному процесі п’єса «Ромео і Джульєтта» (режисер-постановник – Петро Ластівка, художник–сценограф – заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, художник із костюмів – Богдана Бочкай), прем’єра якої має відкрити наступний, 74-й театральний сезон. Нагадаю, що це вже третя вистава за творами Вільяма Шекспіра (до святкування 450–річного ювілею якого готується ввесь світ) у репертуарній афіші театру. Раніше представили волинянам «Гамлета» та «Приборкання норовливої», постановки яких здійснив Петро Ластівка.
Наближається ще один, не менш значущий для кожного свідомого українця ювілей – 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, ім’я якого носить наш театр. До цієї дати плануємо підготувати дві вистави за творами Кобзаря: «Сон» та «Назар Стодоля» (над обома працюватиме художній керівник театру Петро Ластівка).
Приємно, що владні структури міста та області підтримують наш театр у його творчих починаннях, надаючи посильну матеріальну та моральну підтримку. Хочеться подякувати всім не байдужим до розвитку театрального мистецтва в краї й особисто Борисові Клімчуку за надану можливість дообладнати камерну сцену та сцену великої зали театру, народному депутату України Ігорю Палиці за якісні мікрофони, «зоряне небо», а також за співпрацю та матеріальну допомогу в реалізації грандіозного проекту – постановки вистави «Назар Стодоля». А також шановному волинському глядачу, без якого всі наші старання не мали б жодного сенсу.
http://www.volyn.com.ua/?rub=11&article=0&arch=1545