Донеччина: В обласному драмтеатрі – прем’єра вистави «FRIDA»

Владислав ЛЕОШКО.

Помітною подією культурного життя області стала прем’єра вистави «FRIDA», що була показана на сцені Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь).

Вистава за п’єсою популярної української авторки Тетяни Іващенко “Скажена голубка” знайомить глядачів із приголомшливою історією життя легендарної Фріди Кало – знаменитої мексиканської художниці, яка стала одним із символів латиноамериканського мистецтва ХХ століття.

Режисер, заслужена артистка України Людмила Колосович, яка здійснила постановку, винайшла оригінальне сценографічне рішення та музичне оформлення п’єси.

“FRIDA” – друга її постановка в Маріуполі. Перший спектакль Людмили Колосович – лірична комедія за оповіданням Чехова “Вірочка” – з’явився в репертуарі театру влітку. Виставу не лише із захватом сприйняли на рідній сцені, вона дуже вдало розпочала і фестивальне життя: у вересні відкривала XXII театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” й отримала диплом у номінації “Краще музичне оформлення”.

Постановку пластичних номерів здійснила Ольга Тихоненко.

Акторки Віра Шевцова та Анна Німайєр, зайняті в спектаклі, добре відомі глядачеві Донеччини за багатьма яскравими ролями у репертуарі театру. Але таких образів, як у виставі “FRIDA”, їм створювати ще не доводилось. Отже, для актрис новий досвід потужної творчої роботи є, поза сумнівом, вдалим. А для глядачів вистави – це передусім хвилююче, візуально вишукане й емоційно насичене театральне дійство.

Театрали отримали незабутні враження від перегляду вистави, а гучні оплески стали визнанням того, що нову постановку в репертуарі театру чекає справжній успіх.