«Герой сьогодні кожен, хто захищає Україну»

8 січня, 2017

Війна змушує нас визначитися відносно того, яку державу ми хочемо побудувати. Вже майже три роки війна для нас — це жорстокий і прискіпливий екзаменатор, навіть певною мірою час одкровення. Розкручені ідоли стали розчаруванням. Терміни на кшталт «боротьба з корупцією» та «необхідність реформ» вицвіли від відсутності конкретних дій. Проте залишається надія на те, що народ, який зміг у час страшних випробувань мобілізуватися, створивши рухи добровольців і волонтерів, зрештою здатен і до старанної, надскладної роботи з розбудови держави.

Цей рік був 25-ю річницею відновлення Україною незалежності. В Декларації про державний суверенітет, написаній рукою дисидента Левка Лук’яненка, значиться ключова фраза про «тисячолітню традицію державотворення». Експерти «Дня» в черговий раз зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2017-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Які події 2016 року, на вашу думку, вплинули на Україну і світ?

2. Чим рік, що минає, став особливим персонально для вас?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначило 20-річчя свого існування. Ви і «День». Які проекти газети за всі ці роки відіграли найбільшу роль для розвитку нашого суспільства?


Тетяна ІВАЩЕНКО, драматург:

1. Війна в Сирії має системні наслідки для державності України. Як і ІДІЛ, війна являє собою небезпеку для всього світу.

 2. Герой сьогодні кожен, хто захищає Україну! Антигерой – той, хто вимагає визнати Росію братом.

3. 2016 рік запам’ятався дивами. В різних театрах України цього року народилося 10 нових прем’єрних вистав за моїми п’єсами. Особливою винагородою стала для мене прем’єра вистави “Таїна буття” в Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка. Це сорокова прем’єра! Вона є для мене знаковою.

4. Масштабні фотовиставки, які організує газета “День”.

https://day.kyiv.ua/uk/article/novorichna-anketa-dnya-onovlyuyetsya/geroy-sogodni-kozhen-hto-zahyshchaye-ukrayinu