Іван Франко на столичній сцені

23.01.2017

Едуард ОВЧАРЕНКО

На камерній сцені імені Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка молодий режисер Андрій Май поставив «Таїну буття» за п’єсою відомого сучасного драматурга Тетяни Іващенко. Нова вистава присвячена Івану Франку.

Твір був написаний у 90-х роках минулого століття. Перша постановка відбулася на сцені Київського академічного драматичного театру на Подолі. Постановку здійснив Віталій Семенцов, а ролі виконали провідні актори театру, нині заслужені артисти України Лариса Трояновська і Володимир Кузнецов.

До речі, росіянин В. Кузнецов тоді вивчив українську мову для того, аби грати у цій виставі. Велику роботи здійснив і Сергій Швидкий, який допоміг акторам засвоїти пластику рухів.

Вистава побувала на багатьох фестивалях. Її добре приймали по всій Україні. Приміром, під час гастролей до Львова глядачі сприйняли росіянина Володимира Кузнецова за галичанина. Показ цієї вистави свого часу став помітною подією у культурному житті української громади Севастополя. Спектакль протримався в репертуарі театру десять років. Потім були постановки в театрах Львова, Дніпра, Коломиї, Дрогобича, Луганська. А Марія Семенова здійснила постановку «Таїни буття» у Ризі.

 

Нещодавно вистава з’явилася і в афіші провідного драматичного театру країни. Розпочинається вона досить незвичайно, актори запрошують глядачів на сцену, ведуть з ними невимушену доброзичливу розмову про Каменяра та жінок, які були в його житті. На стінах великі світлини Івана Яковича, Ольги Хоружинської, Ольги Рошкевич та Целіни Журовської. Це створює ефект присутності цих особистостей.

Роль Ольги Хоружинської у виставі виконує Галина Яблонська, яка служить у Театрі Франка 65 років, за цей час вона стала справжньою легендою українського театру. Актриса працювала з багатьма корифеями. А сьогодні грає поруч з молодими. Досить цікавий образ Івана Франка у зрілі роки створив народний артист України Олег Шаварський. А темп вистави задають молоді актори Дмитро Чернов, Віра Зінєвіч, Анастасія Добриніна і Анастасія Чумаченко. Відчувається, що кожна роль грається з любов’ю, у кожній б’ється живе серце.
Фото tatianaivaschenkoteatr.com.ua