2017

Сповідь всесвітньовідомої мексиканської художниці Фріди Кало. В п’єсі те, що не увійшло до щоденників художниці. Те, що могло бути і було в її житті. Пристрасть, несамовитість, талант, геніальність, зневіра, велич і розпач кохання.  Стосунки з художником Дієго Ріверою. Самотність, біль, розпач…

П’ єсу надруковано у збірнику “Авансцена. Євродрама” (2018).

Презентація мультимедійного проекту “Авансцена. Євродрама”

 

 

 

 

 

 

 ВИСТАВИ:

2017 – Дніпровський Телетеатр.

2019“FRIDA”. Спільний мистецький проект НЦТМ імені Леся Курбаса і театру «SOLO».

2020 – “FRIDA”. Донецький обласний академічний драматичний театр, м. Маріуполь.

 

 

Дієго і Фріда Кало: шлюб слона і голубки

Фріда Кало і Дієго Рівера.

До 1929 року 43-річний Дієго зустрів головну жінку свого життя – 22-річну мексиканську художницю Фріду Кало. Ні з однією зі своїх улюблених жінок Рівера не був так близький духовно як з нею.

Фріда Кало. Автопортрет.

Його голубка не була схожа “ні на одну з жінок, яких він знав досі. Ні на Ангеліну з її блідим, озорені внутрішнім світлом обличчям слов’янки, ні на імпульсивну Маревну, ні на чуттєву, неприборкану Лупі Марін. Це дівчина з космічної раси Васконселоса, і чимось вона схожа на самого Дієго: у ній химерно поєднуються безтурботна веселість індіанців і печаль метисів, і до всього домішуються іудейські занепокоєння і чуттєвість, які вона успадкувала від батька”. Всі ці достоїнства юної Фріди і притягували до неї Дієго як магнітом.

У 1939 році сталося розлучення, з-за інтимному зв’язку Дієго з сестрою Фріди – Христиною. Після зради чоловіка вона вирішила, що теж має право на любовні захоплення. І одним з таких захоплень був Лев Троцький, який оселився в Мексиці з дружиною в 1937 році.

Але вже в 1940 році Дієго з Фрідою знову поєдналися шлюбом. Сам Дієго благав дружину повернутися додому, погоджуючись на будь-які умови. І вона висунула вимогу укласти шлюбний контракт, де було передбачено повна відмова від інтимних стосунків між подружжям.

Дієго і Фріда. Автор: Фріда Кало.

У цієї пари не було дітей, дві вагітності Фріди закінчилися викиднями. Спільно з Дієго вони прожили двадцять п’ять років.

https://ukr.media/culture/321009/