Японсько-французькими пристрастями відкриває сезон Вінницький театр

Вже 8 вересня у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М.К.Садовського відкриють 83-й театральний сезон. Глядачі побачать мелодраму «Ідзанамі богиня, яка вабить» від новоспеченої головної режисерки Таїси Славінської. Ця філософська постановка, яка поєднує культуру двох країн – Франції та Японії, дуже довго готувалась, і ось, нарешті, 8 та 9, а також 17 і 29 вересня (а ще 6, 15 та 27 жовтня), любителі вінницького театру її побачать.

«Ідзанамі богиня, яка вабить» – постановка за п’єсою сучасного українського драматурга Тетяни Іващенко (написана за романом А. Барикко «Шовк»). Це свіжа робота режисера-постановника, народної артистки України Таїси Славінської, сценографа, засл. діяч мистецтв України Андрія Александровича-Дочевського та композитора Івана Небесного. У головних ролях Жанна Андрусишена та Григорій Сиротюк. Ця вистава найбільш затратна за увесь час.

Ідзанамі – в японській міфології богиня творення і смерті. Любов і Смерть завжди поруч. Палка пристрасть наражається на смертельну небезпеку. Японія і Франція в одному сюжеті. Схід і Захід. Несхожість, неподолання, взаємопроникнення. Еротичні гравюри Утамаро, імпресіоністичні оголені жінки Огюста Ренуара. Ніжні рожеві пелюстки японської сакури поволі падають на скривавлену землю Іль-де-Франс…

Квитки на прем’єру вже майже розпродані, поспішайте. Ціни – від 80 грн. за другий ярус, до 200 грн. за перші ряди.

Таїса Славінська запевняє, що з її приходом на місце головного режисера зміни будуть, але поступові: планується більше вистав сучасних драматургів, більше виїздів на гастролі. Вже 25 вересня частина трупи рушає до Кропивницького з гастролями (везуть “Я б тобі небо прихилив”), 30 жовтня відвідають Чернівці (покажуть “Ніч Святого Валентина”), у планах поїхати до Тернополя, Житомира, Хмельницького.

Щодо вистав найближчого часу, то вже 7 жовтня відкриється сезон на малій сцені театру. До 30-ти річчя відкриття у театрі малої сцени режисери підготували одразу дві вистави. Це буде прем’єра казки-притчі Оксани Бандури «Бог пообіцяв» (за Ульріхом Хубом). А наприкінці жовтня, або на початку листопада на глядача чекатиме ще одна прем’єра малої сцени: Григорій Сиротюк ставить драматичну комедію «Чудовий вікенд для пікніка» за твором Теннессі Вільямса «Чудова неділя для пікніка». Ціна квитка на малу сцену – 50-80 грн.

Ще до нового року обіцяють показати іще дещо новеньке – Тарас Мазур ставить твір за Миколою Кулішем “Народний Малахій”. З цікавинок найближчого часу – театральний концерт «І все життя театр», який відбудеться вже 30 вересня.

А поки, тих, хто любить театр, закликають поринути у пристрасну історію кохання, для якого немає кордонів та меж. Дивіться скоро «Ідзанамі богиня, яка вабить».

Фото: Віктор Кравченко та Максим Кушка