Львівський Перший академічний український театр для дітей та юнацтва відкрив 94-й театральний сезон.

Першою прем’єрою цього сезону буде постановка п’єси Тетяни Іващенко «Втеча від реальності» про проблему поширення наркоманії серед молоді . Режисер-постановник вистави – Володимир Борисюк.

Вистава орієнтована насамперед на старшокласників та студентів, це – до певної міри соціальний проект, який буде супроводжуватись різноманітними акціями у співпраці з благодійними фондами та управлінням освіти, повідомив керівник літературно-драматичної частини театру Тарас Федорчак.

Втеча з реальності
Тетяна Іващенко

(Трилер на 2 дії)
Тривалість – 2 год.

Ірина Василівна – Любов Кузь, Марія Самсонова
Сніжана – Мар’яна Кривдик, Христина Сапа
Єгор – Дмитро Бартков, Роман Шепель
Нарком – Ігор Данчук, Роман Кривдик, Олександр Чешеров
Аліна – Наталка Мазур, Катерина Саченко
Катя – Наталка Алексеєнко, Тетяна Алексеєнко
Денис – Василь Василик, Олександр Трифонюк
Примара – Ярослав Василик, Роман Шепель
Павло Сергійович – Ігор Гулюк, Валерій Коломієць

Режисер-постановник – Володимир Борисюк
Художник-постановник – Дарія Зав’ялова
Пластика – Ольга Семьошкіна
Костюми – Олена Зотова
Асистент режисера – Дмитро Бартков

Світлини – Анастасія Канарська

“Я здригаюся від кожного звуку. Боюся й усвідомлюю свій страх. Здається, що усі здогадуються, підозрюють. Наркоманка… страшне, далеке колись від мене слово… наркоманка… Тепер я ототожнюю себе з цим словом. Я зневажала їх, боялася. Прокажені душею. До них немає співчуття. Немає жалю. Я — це вони?! Як страшно, як незрозуміло. Я — наркоманка?! Ніхто не подивиться зі співчуттям. Лише з презирством будуть дивитись на мене тепер люди.”
“Втеча з реальності”

Як приходять до наркотиків? Які є шляхи і мотиви? Чому не спиняються, знаючи про їх вплив, навіть про загрозу смерті? Кому це вигідно? І чому в Україні після шуму кінця 80-х – початку 90-х ця тема відійшла на задвірки, майже зникли організації з протидії поширенню наркоманії?
Ми вважаємо, що ці питання варто ставити знов і знов – вже хоча б для того, щоб змусити замислитись бодай невелику частку тих, хто вважає, що “в житті треба спробувати все” та “в кого сильна воля – той не стане залежним”. Замислитись – і не зробити фатальний крок, за яким немає повернення до повноцінного життя.

Стівен Тайлер, вокліст «Aerosmith»: «Спершу це був чудовий засіб. Але все, що наркотик дає тобі, він починає забирати назад. Незабаром все, про що ти мрієш – це наркотик. Ти полізеш у пекло, щоб дістати його. Це вбиває тебе, але тобі байдуже».

Мік Джаґґер, вокаліст «The Rolling Stones»: «Кожен, хто приймає героїн, думає про героїн більше, аніж про щось інше. Ти намагаєшся привести все в рух, але наркотик виходить на перше місце».

Ерік Клептон, рок-музикант, гітарист: «Це як примара. Частина мого характеру прагне довести щось до межі. Добре, якщо ця примара переплавляється у творчість, але вона намагається бути також руйнівною як у фізичному, так і у духовному сенсі».

Стівен Тайлер, вокліст «Aerosmith»: «Це називається ейфорійним пригадуванням. Його викарбувано в моїх клітинах. Ти завжди будеш згадувати про це. Воно намагається повторитися, і ти ніколи не зможеш сказати: «Все, я зав’язав».

Прем’єра – 28 та 29 вересня 2013 року

http://nashteatr.lviv.ua/vystavy/escapefromreality

http://nashteatr.lviv.ua/afisha/september/evening

Відео:

“Втеча з реальності”. Відео

Втеча з реальності. Львів

“Втеча з реальності”. Львів (слайд-шоу)

“Втеча з реальності”. Львів. Відео. 1

“Втеча з реальності”. Львів. Відео. 2


Лютий, 2018

https://www.facebook.com/mariana.kryvdyk/posts/1878554538856108?pnref=story.unseen-section

2019

Світлини Anastasia Kanarska